top of page
  • narkissharon

הכניסו נגיעה מקורית של טבע לקירות הבית

בכלי הזכוכית שמגיע יחד עם מסגרת העציץ המעוצבת אפשר להכניס את הטבע הביתה במגוון דרכים - לשתול סוגים של צמחים, להנביט ירקות ואפילו להניח זר פרחים רענן או מיובש.


צילום: עידן ואיתן


הכניסו ירוק לבית ורעננו אותו עם המסגרות הדקורטיביות שלנו. הפכו בקלות כל פינה למעוצבת ומלאת שמחה עם צמחים שופעים. הצמח הגדל והמשתנה הופך את המסגרת לתמונה מקורית, חיה ותלת ממדית. אז הנה כמה רעיונות מומלצים לשתילה בכלי הזכוכית:


1. סוקולנטים

אם אתם גננים אורבנים מתחילים או אם עד עכשיו הייתם הורגי צמחים, יש צמחים ממש פשוטים לגידול ותחזוקה ואלו כמובן קקטוסים וסוקלנטים.

כלי הזכוכית מעולה בשבילם כיוון שדורשים השקייה מועטה, כך שאין סיכוי שיצטברו בתחתית נוזלים שיגרמו לריקבון.

הם מגיעים במגוון צורות, גדלים וצבעים וניתן למצוא אותם בקלות בכל משתלה. סוקולנטים אינם זקוקים להרבה מים ואף יכולים להיפגע מהשקיית יתר, יש להשקות רק כאשר האדמה יבשה. הם צריכים להיות באזור מואר, אך לא זקוקים לשמש ישירה. לכן אידיאלים ומתאימים מאוד לגידול ביתי


צילום: עידן ואיתן2. זר פרחים טרי

זר פרחים טרי ורענן יכניס המון צבע לקיר ויפיץ בצורה טבעית ריח משגע. ניתן לבחור את הפרחים האהובים עליכם בצבעוניות שמתאימה לעיצוב הבית ולשנות פעם בכמה זמן כדי ליצור בבית פינה חיה, פורחת ומשתנה. כמה טיפים לשמירה על פרחים טריים:

- החליפו מים פעם ב- 2-3 ימים כדי להימנע מריקבון ופטריות

- לפני ההכנסה למים טריים וצלולים, גזרו באלכסון כ-2-4 ס"מ מהגבעול בעזרת סכין חדה.

- מומלץ להרחיק את הזר משמש ישירה או מקור חום אחר, אשר מזרזים את הזדקנות הפרח
3. פמפס

בטוח כבר שמעתם על הפמפס. ואם לא, אז תכירו: הפמפס המקורי הוא צמח-עשב פלאפי פלומתי דמוי נוצה, הקיים במגוון של ווריאציות, אך בעצם כבר נהיה שם כולל למגוון רחב של סוגי פרחים מיובשים. הצמח כובש את עולם העיצוב כבר תקופה בגלל המראה הקסום שלו. והבונוס האמיתי- הפמפס לא דורש אף טיפול, השקיה או תחזוקה. ככה שאם אתם הורגים את הצמחים שלכם, זה הצמח בשבילכם!

הפמפס מגיע בגוונים בהירים, פסטליים וטבעיים לאווירה הרמונית, מרגיעה ומלאה בשיק וסטייל


4. צמחים למתקדמים

לגדל צמחים מיוחדים בכלי הזכוכית שלנו זו אפשרות מקורית וכיפית. יש היום מגוון צמחים מיוחדים שלרוב הם גדולים, אבל מגיעים עכשיו גם בגרסת מיני. כך שאפשר להכניס אותם לבית בסטייל גם על הקיר!


מונסטרה מיני לדוגמא היא אופציה מעולה וקלה לגידול היא דורשת מקום מואר אבל לא שמש ישירה, לא דורשת השקיה מרובה, ורק כשהאדמה יבשה. זו אפשרות יפה ואלגנטית להכניס את הג’ונגל הביתה

כשהצמח גדול מדי לכלי, מומלץ להעביר אותו לכלי גדול יותר ולשתול בכלי זכוכית צמח חדש שיצמח וישגשג. כך אתם ממשיכים לטפח ולגדל את הצמחים שלכם בכלים שונים ומוסיפים עוד ירוק לבית :)


5. הנבטת ירקות

רוצים לגדל בעצמכם את העלים של הצמח? הנביטו ירקות וצרו לכם מאפס קיר ירוק וחי בעל אופי ייחודי רק לכם. הנה שתי דוגמאות להנבטה:


בטטה: תצמיח עלים ירוקים ושופעים. לקחו בטטה ובעזרת שני קיסמי שיניים הניחו אותה על כלי זכוכית חצי מלא במים, כך שחצי ממנה נמצא במים וחצי בחוץ. לאחר מספר ימים יצמחו שורשים כלפי מטה ועלים כלפי מעלה. תוכלו להחליט אם להשאיר אותה בכלי או להעביר לאחד אחר וגדול יותר כדי להנביט את הירק הבא :)


אבוקדו: גם הוא יכול להצמיח עלים יפהפיים. חלצו את הגרעין, שטפו אותו במים חמימים תוך שמירה על קליפת הגרעין. בחצי הגרעין, נעצו מ-4 כיוונים קיסמי שיניים והניחו אותו על כלי זכוכית חצי מלא במים כך שחציו העגול יושב בתוך המיו וחלקו המחודד כלפי חוץ. המתינו בסבלנות ולאחר כ-3-4 שבועות ניתן לראות התחלה של הנבטה והיווצרות מערכת שורשים ראשונית. החליפו את המים מדי יומיים-שלושה.


Comentarios


bottom of page